„Állami Elemi Népiskola” változatai közötti eltérés

Innen: Helyismeret
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
aNincs szerkesztési összefoglaló
aNincs szerkesztési összefoglaló
2. sor: 2. sor:


=== Iskola történet ===
=== Iskola történet ===
1928-ban az ötezer elemi iskola programjának keretében kibővítették. Az iskola első tanítója Rónai Károly volt.
1928-ban az ötezer elemi iskola programjának keretében kibővítették. Az iskola első tanítója [[Rónai Károly]] volt.


1919 nyarán új igazgató-tanító költözött be az almádi Öreghegy aljában épített népiskola szolgálati lakásába. [[Váth János|Horváth János]]
1919 nyarán új igazgató-tanító költözött be az almádi Öreghegy aljában épített népiskola szolgálati lakásába [[Váth János|Horváth János]]. Vele egyidőben költözött Balatonalmádiba [[Ruppert Róbert]], és tanított itt nyugdíjazásáig, nagy megbecsülés és tisztelet övezte munkáját.


1919-ben az almádi elemi népiskolában 2 tanító tanította a gyerekeket, egymást váltották délelőtt és délután. Az összevont osztályokban 70-80 gyermek tanult. Ekkor még október elején indult Almádiban is az oktatás a felsőbb osztályok számára. A szülők az őszi, főleg a szüreti munkába bevonták gyerekeiket.
1919-ben az almádi elemi népiskolában 2 tanító tanította a gyerekeket, egymást váltották délelőtt és délután. Az összevont osztályokban 70-80 gyermek tanult. Ekkor még október elején indult Almádiban is az oktatás a felsőbb osztályok számára. A szülők az őszi, főleg a szüreti munkába bevonták gyerekeiket.


[[Kategória:Balatonalmádi épületek]]
[[Kategória:Balatonalmádi épületek]]

A lap 2009. május 18., 09:10-kori változata

Almádi első iskolája az 1904-ben megnyitott, az Almádi község által épített 2 tantermes Állami Elemi Népiskola volt az Óvári utcában.

Iskola történet

1928-ban az ötezer elemi iskola programjának keretében kibővítették. Az iskola első tanítója Rónai Károly volt.

1919 nyarán új igazgató-tanító költözött be az almádi Öreghegy aljában épített népiskola szolgálati lakásába Horváth János. Vele egyidőben költözött Balatonalmádiba Ruppert Róbert, és tanított itt nyugdíjazásáig, nagy megbecsülés és tisztelet övezte munkáját.

1919-ben az almádi elemi népiskolában 2 tanító tanította a gyerekeket, egymást váltották délelőtt és délután. Az összevont osztályokban 70-80 gyermek tanult. Ekkor még október elején indult Almádiban is az oktatás a felsőbb osztályok számára. A szülők az őszi, főleg a szüreti munkába bevonták gyerekeiket.