Déry Tibor író (Budapest, 1894. október 18. – Budapest, 1977. augusztus 18.). Kossuth-díjas. Első írását a Nyugat közölte 1917-ben. 1920-1936-ig rövid megszakításokkal külföldön tartózkodott. Hazatérése után fordításokból élt, 1946-tól irodalompolitikai tevékenységet folytatott. 1957-ben politikai vád alá helyezték és börtönbe zárták. 1960-ben szabadult. Ettől kezdve irodalmi munkásságának élt. Feleségével együtt gyakran volt a füredi Lipták ház vendége. 1965-ben házat vettek a Tamás-hegyen, amelyet átalakítottak. Itt született számos műve, pl. az ''Ítélet nincs'', a ''Napok hordaléka'', ''Újabb napok hordaléka'', ''Kedves bopeer…!'' Déry Tibor többször tartott rendhagyó irodalomórát a gimnáziumban. Születésének 85. évfordulóján tisztelői megemlékezést tartottak az író Tamáshegyi úti nyaralójának kertjében. Leleplezték szobrát és a ház falán emléktábláját. Özvegye halála után az új tulajdonos mindkettőt eltávolíttatta. A szobor a Lóczy Lajos Gimnáziumba került, majd a Tagore sétányon állították fel. Az emléktáblát visszahelyezték eredeti helyére. Utca viseli nevét.