Vörösberényi Művésztelep
1954-ben indult a vörösberényi iskolában. Főszervezők Sárkány Lóránd és Csonka Ferenc iskolaigazgató. Az 1953-ban Domanovszky Endre vezetésével alakult Budapesti Pedagógus Művészeti Stúdiónak volt az ideiglenes nyári alkotó telepe.
- A Stúdió vezetője
-
- Sárkány Loránd
- Művészeti vezető
- Vezetőségi tagok
-
- Gopcsa Paula
- Lampert András
- Pummer Vilma
Kiállítások
- 1955 Balatonalmádi Dohányipari üdülő
Forrás
Gopcsa Katalin: A vörösberényi Művésztelep története. In: Balatonalmádi és Vörösberény története. Balatonalmádi, 1995.