Szent Erzsébet liget


Almádi legnagyobb közhasznú zöldterülete a Bajcsy-Zsilinszky útnál levő vasúti átjárótól a Wesselényi strandig húzódó parkterület, amelyet északról a vasútvonal határol. Értékes növényállománya alapján természetvédelmi területté lett nyilvánítva. Az első telepítések idősebbek 100 évnél. A park kialakításának kezdeményezése Véghely Dezső alispán, almádi birtokos nevéhez kapcsolható. 1902-ben került sor a part rendezésére.
| [[Image:{{{címer}}}|left|20px]] | "Természetvédelmi terület, Balatonalmádi legrégebbi parkja."
A {{{település}}} Értéktárba bekerült az Értéktár Bizottság {{{határozat}}} határozata alapján |