Az aradi vértanúk emlékműve
Avató: Dr. Kiszely Pál alpolgármester és Toma János (1999) illetve Pálfy Sándor polgármester (2000)
A fák fajtája: tiszafa
Megjegyzés: Az eredeti fák kipusztultak, helyettük 2003-ban tiszafákat ültettek
1849. október 6-án Aradon kivégezték a magyar szabadságharc 13 tábornokát, akik a világosi fegyverletétel után kerültek osztrák fogságba. Pesten ezen a napon főbelőtték Batthyány Lajos miniszterelnököt. E nap hazánkban nemzeti gyásznap. A 150. évfordulón avatták a parkot és az emlékművet. A város általános és középiskoláinak, valamint intézményeinek képviselői 16 facsemetét ültettek el az emlékmű mögött az aradi vértanúk, Batthyány Lajos, valamint Lenkey János és Kazinczy Lajos honvédtábornokok emlékére.
