Vörösberényi Művésztelep
1954-ben indult a vörösberényi iskolában. Főszervezők Sárkány Lóránd és Csonka Ferenc iskolaigazgató. Az 1953-ban Domanovszky Endre vezetésével alakult Budapesti Pedagógus Művészeti Stúdiónak volt az ideiglenes nyári alkotó telepe.