Az első dunántúli kőszínház hat dór kőoszlopa

Kisfaludy Sándor a nemzeti nyelv és kultúra fejlesztése érdekében színház létesítését kezdeményezte. Ebből a célból közadakozást szervezett. A hat homokkő oszlopot a bejárathoz Szegedy Róza szorgalmazására gróf Festetics László adományozta. A színházból, néhány kődarabon kívül, csak ez a hat oszlop maradt meg hírmondóul.