Badáczy Lajos
BADÁCZY Lajos (Kiskunlacháza, 1902. szept. 27.-Ajka, 1958. febr. 7.) jegyző.
Élete
A középiskolát Újverbászon és Bonyhádon, a közigazgatási tanfolyamot Szombathelyen végezte. 1926-tól segédjegyző Tósokberénden, egy év múltán Ajkán, ahol a 1935 és 1944 között vezető jegyző. Ekkor Balatonfőkajárra helyezték, de 1945 áprilisában visszahívták Ajkára. 1948-ban nyugdíjazták, később fél évre bebörtönözték. 1952-től Zsófia-pusztán és Szentgálon különböző vállalatoknál adminisztratív munkát végzett. Ajkai jegyzőként gazdasági, művelődési, ifjúsági és társadalmi szervezeteknek volt elnöke. Nevéhez fűződik a vásártér felparcellázása, az új vásártér ügyeinek rendezése.
Irodalom
- Dunántúli vármegyék.(Szerk.: Szeghalmy Gyula.) Bp. 1937.