„Kezdőlap” változatai közötti eltérés

A Helyismeret wikiből
a
a
13. sor: 13. sor:
 
'''TÁMOP pályázat''' - 2013. januárjában indult a következő pályázatunk "Bakony-Balaton együttműködés 2. Minőségi könyvtári szolgáltatásfejlesztések, a helytörténeti tudásvagyon megosztása, az oktatás segítése, az olvasáskultúra fejlesztése, a könyvtár képzési szerepe erősítésének érdekében" címmel.
 
'''TÁMOP pályázat''' - 2013. januárjában indult a következő pályázatunk "Bakony-Balaton együttműködés 2. Minőségi könyvtári szolgáltatásfejlesztések, a helytörténeti tudásvagyon megosztása, az oktatás segítése, az olvasáskultúra fejlesztése, a könyvtár képzési szerepe erősítésének érdekében" címmel.
  
[[Fájl:USZT.png|900px|center]]
+
[[Fájl:USZT.png|750px|center]]
  
 
</div>
 
</div>

A lap 2014. április 9., 19:30-kori változata

Helytörténeti gyűjtemény

Kezdetek - Almádi wiki: 2009. február 25-én született meg, az első wikipédia-szócikk - a Kezdőlap. A wikipédia anyaga a Veszprém megyei életrajzi lexikon szócikkein, az Új Almádi Újságban megjelent helytörténeti cikkeken és a könyvtár által összegyűjtött képeslapokon és fotókon alapul.

TIOP pályázat - 2009. július 6-án meghírdetett Könyvtári szolgáltatások összehangolt infrastruktúra-fejlesztése - "Tudásdepó Expressz" című TIOP-1.2.3/09/1 kódszámú pályázatra már konzorcium keretében nyújtottunk be pályázatot, amelynek a címe „Bakony-Balaton együttműködés: könyvtári infrastruktúra fejlesztése az oktatást segítő tartalmak és a helyismereti gyűjtemények hozzáférhetővé tételére”.

Konzorciumi összefogás keretében informatikai infrastruktúra fejlesztést valósít meg 3, közel azonos feltételekkel működő városi könyvtár. Ezek a könyvtárak településeiken multifunkcionális szolgáltató-oktató tér szerepét töltik be. Kiemelt feladatuknak tekintik a lokálpatriotizmus erősítését a helyismereti gyűjtemények bemutatásán keresztül. Az összefogás alapja a jól működő szakmai együttműködés, a közös célrendszer.

TÁMOP pályázat - 2013. januárjában indult a következő pályázatunk "Bakony-Balaton együttműködés 2. Minőségi könyvtári szolgáltatásfejlesztések, a helytörténeti tudásvagyon megosztása, az oktatás segítése, az olvasáskultúra fejlesztése, a könyvtár képzési szerepe erősítésének érdekében" címmel.

USZT.png

Balatonalmádi Értéktár

Cimer.jpg

A magyar nemzeti értékekről és a hungarikumokról szóló 2012. évi XXX. Törvény 1§ (1) bekezdés j) pontjában foglaltak szerint, az ország más településeihez hasonlóan - megalakult a Balatonalmádi Városi Értéktár Bizottság. A bizottság által az értéktárba felvett értékeket a Pannónia Könyvtár gondozza és teszi hozzáférhetővé ebben az adatbázisban.

Tovább a Balatonalmádi Értéktár portálra

Tartalom

Zirc portál

THM 0002590845.jpg

Ezen a portálon összegyűjtve található minden Zirccel kapcsolatos szócikk, amelyet az adatbázis tartalmaz - kategóriák szerinti csoportosításban.

A portál munkálatait a Békefi Antal Városi Könyvtár, Művelődési Ház és Stúdió KB végzi. Az itt található tartalmakat, képeket a könyvtár munkatársai gondozzák.

Tovább a Zirc portálra

Balatonfüred portál

Cimer-bfured.png

Ezen a portálon minden Balatonfüreddel kapcsolatos szócikket összegyújtöttünk. A helytörténeti adatbázis Balatonfüreddel kapcsolatos cikkeit A Balatonfüredi Városi Könyvtár gondozza és fejleszti.

Tovább a Balatonfüred portálra

Új Almádi Újság

BA-2014-03.jpg
A Magyar Népköztársaság Elnöki Tanácsa Balatonalmádit 1989. március 1-vel várossá nyilvánította. A várossá válását ünneplő balatonalmádi tanácsa nevében tisztelettel köszöntöm lakosainkat, üdülőtulajdonosainkat, városunk barátait, valamennyi kedves olvasót. Az ünnepi alkalmat felhasználva egyben köszönetet mondok mindazoknak, akik tetteikkel előbbre vitték városunk ügyét. Meggyőződésem, hogy lakosságunk egyetértésével találkozik az a szándék is, hogy Balatonalmádi életében e jelentős történelmi eseményt, ha mértéktartóan is, de ünnepélyessé tegyük...
Tovább az évfolyamokhoz

Linkek