Almádi Cimbora Klub tevékenysége

A Helyismeret wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Pszollas (vitalap | szerkesztései) 2014. március 3., 21:47-kor történt szerkesztése után volt. (Új oldal, tartalma: „{{Balatonalmádi Értéktár}} A Cimbora című gyermeklapot Benedek Elek szerkesztette az 1920-as években. Felkérte a leghíresebb magyar írókat, költőket, képző...”)

(eltér) ←Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)


Ertektar.png


A Cimbora című gyermeklapot Benedek Elek szerkesztette az 1920-as években. Felkérte a leghíresebb magyar írókat, költőket, képzőművészeket, hogy írjanak az újságjába. Meggyőződése volt, hogy a gyerekeknek csakis a legjobbat szabad nyújtani. Meséin, történetein, versein keresztül kívánta nevelni fiatal olvasóit a toleranciára, a szépség szeretetére és az érték felismerésére.

Benedek Elek lapja adta az ötletet a Cimbora televíziós gyermekműsor megszületéséhez, amelyet 1973-ban É. Szabó Márta indított útjára a Magyar Televízióban. Versek, mesék, novellák regények, zeneművek, képzőművészeti alkotások sokaságát juttatta el a műsor a gyermekekhez, az ismeret-terjesztésen túl megteremtve a művészeti alkotással történő találkozás élményét is. A műsor azt kívánta bizonyítani, hogy a televízió nemcsak rombolni tud, hanem cselekvésre, értékes dolgok szeretetére is nevelhet. Ehhez a műsorhoz kapcsolódóan több mint tíz éven át nyaranta Balatonalmádi adott helyt a Nemzetközi Cimbora Tábornak.

A Pannónia Kulturális Központ és Könyvtár megnyitásának évében megalakult az Almádi Cimbora Klub, ami azóta folyamatosan működik. Minden hónapban foglalkozáson vehetnek részt a gyerekek. Nyaranta az Almádi Cimbora Klub Országos Cimbora Találkozóra várja a gyerekeket a Balaton partján.

A Cimbora fő hitvallása, hogy elfogadja és segíti társait, meg nem bántja őket. Ötleteivel segíti és építi a Cimboráságot, bízik a közös játék és olvasás örömében és a szárnyaló képzeletben.

[[Image:{{{címer}}}|left|20px]] ""Az iskolás korosztály szabadidejének kulturált eltöltése a nagy múlttal rendelkező Cimbora alapokon nyugszik. Biztos továbbélése a városban mintát mutathat több településnek is. A klub pedagógusok és civilek önkéntes munkájának eredményeképpen működik, az Almádiért Közalapítvány és a Pannónia könyvtárának támogatásával. Példamutató összefogás a gyermekek érdekében.""

A {{{település}}} Értéktárba bekerült az Értéktár Bizottság {{{határozat}}} határozata alapján

Hivatkozások